HetaOni RPG - Never Enter the Mansion...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Netherlands

Go down

Netherlands Empty Netherlands

Pisanie by Go?? Sro Mar 27, 2013 3:00 pm

Kraj : Koninkrijk der Nederlanden
Imię i Nazwisko : Tim Sappelien
Cechy Charakteru : Spokojny, wyrozumiały i opanowany. Ludzie uważają go za tajemniczego i nieprzewidywalnego człowieka. Nigdy nie wiadomo co mu chodzi po głowie. Cichy romantyk o niezależnym sercu. Indywidualista, hardo trzymający się własnych reguł. Łatwo nie pokazuje swoich emocji. Jeśli chodzi o pieniądze staje się nerwowy i często zaczyna palić. Potajemnie ukrywa swoją miłość do króliczków, kwiatów i ciastek.
Wygląd : Jest to wysoki i silny mężczyzna. Ma blond włosy. Dla odróżnienia zaczesuje sobie grzywkę do góry (tak naprawdę to zaczesuje ją bo jest za długa, a do fryzjera nie pójdzie bo za drogo). Na czole ma widoczną bliznę – pamiątkę po bitwach z Hiszpanią. Uwagę przykuwają jego zmęczone i zielone oczy. Przeszywające spojrzenie wyciągnie z ciebie każdą informację, a i ze strachu zgodzisz się na wszystko. Zawsze nosi ze sobą niebiesko-biały szalik, więc nie zdziw się, jeśli zobaczysz go z nim na plaży.
Coś o kraju :
Szef to Wilhelmina Helena Pauline Maria van Oranje-Nassau
Nie chcę wciskać się w wasze wojenki. Mam pełno innych rzeczy do roboty. Nie chcę na tym tracić. Mój kraj zostanie nietknięty!
O ile dobrze sobie przypominam w I tysiącleciu p.n.e. ówczesne ziemie Holandii, zasiedliły plemiona celtyckie i germańskie. W okresie panowania cesarstwa rzymskiego, na terenach Niderlandów powstawały pierwsze miasta. W dobie rozkwitu średniowiecza, Holandia była jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo krajów w całej Europie.
Od 1556 roku zaczął się bój. Na czele atakujących Hiszpanów stanął książę Alba, który rozsiał terror. Dwa lata później rozpoczęła się ciężka wojna osiemdziesięcioletnia. Wojna o niepodległość Niderlandów. W czasie bitew nawiązaliśmy sojusz z Anglią. Ta…
Rok 1609 podpisano rozejm kończący wojnę o niepodległość, ale dopiero 40 lat później Hiszpanie ją uznali. XVII nastąpił rozkwit gospodarczy, dzięki czemu Holandia stała się jednym z najbogatszych państw.
1672r. zaczęli atakować Francuzi i Anglicy:
III wojna holendersko-angielska gdzie po jednej stronie byłem ja i Hiszpania, a po drugiej Francja i Anglia. Można by rzec, iż wtedy, stosunki z Hiszpanią się odrobinę poprawiły.
1781r. IV wojna między mną i Anglią. Zakończyła się ona okropną klęską. Wynikiem tego mocno uniezależniliśmy swoją politykę zagraniczną od tej pruskiej. Przyczyną tej potyczki była niestabilna pozycja wewnętrzna kraju. Nie zdążyliśmy stać się neutralni, z czego skorzystali wyspiarze. Nie pozwolili dogadać nam się z Imperium Rosyjskim i wypowiedzieli nam wojnę. Ostatecznie, pokój wersalski zdecydował o zawieszeniu broni.
Powojenny upadek Holandii przyczynił się do rewolucji w 1794r
Ale żeby nie był zbyt miło, rok później wkroczyli do nas Francuzi i w miejsce Republiki Zjednoczonych Prowincji ustanowili Republikę Batawską. Wnet rozpoczęły się rządy Napoleona.
1814r – przyjęliśmy konstytucję
Na kongresie wiedeńskim w 1815 proklamowano utworzenie Królestwa Zjednoczonych Niderlandów. Mieszkałem wtedy wraz z Belgią. Po dwustu latach różnice między nami były bardzo znaczące, co spowodowało rozpad i ujednolicenie się obecnej Belgii, Holandii oraz Luksemburga.
1848r. – nowa liberalna konstytucja, którą w 1917 poprawiono. Państwo otrzymało wiele reform
1929 – Holandia przeżywa kryzys gospodarczy. Pojawiają się tendencje nacjonalistyczne. Wiele terenów

Cele : Uzależnić od siebie innych finansowo. Powiększyć tereny, przejąć dobra Hiszpanii, zdominować Belgię, odzyskać kolonie na Oceanii.

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Netherlands Empty Re: Netherlands

Pisanie by Steve Sro Mar 27, 2013 3:50 pm

Jeszcze tylko podpis pod regulaminem i będzie akcept.
Steve
Steve
Admin

Liczba postów : 66
Points : 8231
Join date : 25/03/2013

https://hetaoni.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Netherlands Empty Re: Netherlands

Pisanie by Go?? Sro Mar 27, 2013 4:15 pm

Już.
Pięć pięćdziesiąt za usługę.

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Netherlands Empty Re: Netherlands

Pisanie by Steve Sro Mar 27, 2013 7:03 pm

AKCEPT

Udaj się do sali konferencyjnej i poczekaj tam na jakieś informacje o krajach, które znajdują się na terenie posiadłości.
Steve
Steve
Admin

Liczba postów : 66
Points : 8231
Join date : 25/03/2013

https://hetaoni.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Netherlands Empty Re: Netherlands

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach